Cyberiada

W ramach promowania czytelnictwa wśród uczniów Jedynki został zorganizowany Szkolny Przegląd Teatralny ,,Cyberiada”, w którym wzięły udział klasy szóste. Każda z nich przygotowała inscenizację wybranej bajki Stanisława Lema . Uczniowie pracowali metodą projektu . Mieli za zadanie samodzielnie napisać scenariusz oraz wyreżyserować swoje przedstawienie, a także przygotować scenografię i kostiumy, jak również zadbać o oprawę muzyczną.

Przegląd Teatralny wzbudził duże emocje zarówno wśród aktorów, jak i publiczności. Szkoła na jeden dzień zamieniła się w kosmiczną przestrzeń, w której zagościły:  roboty, maszyny cyfrowe, elektrycerze, konstruktorzy.  W ,,cyberzmaganiach”  I miejsce zajęła  kl. 6c, II – 6d, a III – 6b. Nagrodą w konkursie były słodkie upominki oraz kupony zwalniające z odpowiedzi .

Niewątpliwie ,,Bajki robotów” na długo zostaną w pamięci naszych uczniów. Być może dzięki przedstawieniu sięgną także po inne pozycje z literatury science – fiction.

Dorota Broniś, Renata Kozieł