6c

Edukacja w Miejscach Pamięci – wycieczka klasy 6c

29 marca klasa 6c wraz z pedagogiem szkolnym p. Beatą Smagór uczestniczyła w projekcie Edukacja w Miejscach Pamięci, realizując temat: „Bohaterowie Wielkiej i Małej Ojczyzny”.

W ramach tego zagadnienia uczniowie brali udział w: zajęciach warsztatowych w Muzeum Historii Kielc – „Żyli, tworzyli, rozwijali Kielce”; spacerze dydaktycznym po Kielcach          z przewodnikiem – „Kielce dawniej i dziś – śladami bohaterów”; spotkaniu  z przedstawicielem Instytutu Kultury Spotkania i Dialogu oraz zajęciach warsztatowych w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej – „Jak Polacy walczyli o niepodległość”, podczas których wykonali i zaprezentowali plakaty poświęcone osobom związanym z historią regionu i kraju.

To była bardzo ciekawa lekcja, w czasie której uczniowie poznali postacie i zobaczyli miejsca ważne w historii naszego miasta.

Beata Smagór

Więcej zdjęć tutaj