sp1 kielce

Wycieczka po Kielcach klasy 6b

W dniu 17 marca 2017 roku klasa VI b z wychowawczynią Urszulą Sodel  wzięła udział w wycieczce po Kielcach w ramach  projektu: EDUKACJA W MIEJSCACH PAMIĘCI.
Celem wycieczki było rozbudzenie uczuć patriotycznych poprzez pokazanie uczniom  miejsc i postaci związanych z historią naszego miasta. Uczniowie zwiedzili  siedzibę Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, Ośrodek Myśli Patriotycznej  i Obywatelskiej, Muzeum Historii Kielc, Rynek, Bazylikę Katedralną. Zapoznali się również z ważniejszymi pomnikami, usytuowanymi w Śródmieściu, takimi jak: pomnik Józefa Piłsudskiego, Armii Krajowej, Ireny Sendlerowej, Jana Karskiego. Podczas warsztatów  w OMPiO szóstoklasiści wykonali plakaty  poświęcone znanym postaciom związanym z historią regionu.

Urszula  Sodel