sp1 kielce

Wycieczka klasy 2a do MBanku

W dniu 27.10.2016r. uczniowie klasy 2a udali się wraz z wychowawcą do oddziału    M Bank w Kielcach, aby zapoznać się z funkcjonowaniem tej instytucji. Uczniów powitał pan Rafał Myśliński – dyrektor. Przedstawił i omówił zagadnienia związane z działalnością banku, pieniędzmi, kartą płatniczą itp.  Dzieci z zainteresowaniem oglądały banknoty (stare oraz będące w obiegu), o różnych nominałach, pochodzące z różnych stron świata. Zwracały uwagę na tworzywo z którego zostały wykonane. Poznały kilka sposobów sprawdzania wiarygodności banknotów oraz innych dokumentów m. in. dowodu osobistego wychowawcy. Pan Rafał z pomocą pracownika – p. Agnieszką, oprowadzili nas po banku. Dzieci poznały pozostałych pracowników instytucji i odwiedziły miejsca, do których klienci M Banku nie mają wstępu. Spotkanie zostało uzupełnione informacjami dotyczącymi sposobu posługiwania się kartą bankomatową oraz możliwością wpłacania lub wypłacania pieniędzy za pośrednictwem bankomatu oraz wpłatomatu. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali upominki i pełni wrażeń oraz informacji powrócili do szkoły.

Marta Okopień