sp1 kielce

Ósma edycja „Kielce Biegają”

01.10.2016

Organizatorzy : Urząd Miasta Kielce – Wydział Nauki, Kultury i Sportu wraz z grupą KieleckiBiegacz.pl. W imprezie wzięło udział ponad 2200 zawodników, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach. Biegi podczas „Kielce Biegają” miały charakter pół happeningowy – nie był prowadzony pomiar czasu oraz kolejność miejsc, oprócz trzech pierwszych
w poszczególnych kategoriach. Wszystkie rozpoczynały się i kończyły w Parku Miejskim. Uczniowie naszej szkoły startowali w drugiej kategorii na dystansie 1400 m. Nasza reprezentacja to 18 – osobowa grupa uczniów ( 9 dziewcząt i 9 chłopców z klas IV – VI). Wśród dziewcząt najszybciej na mecie stawiła się Aleksandra Janikowska a wśród chłopców Jakub Pięta. Wszyscy wygrali pokonując własne zmęczenie i dystans, który był nie lada wyzwaniem. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych przygodach z bieganiem!
Serdecznie dziękuję rodzicom za liczne przybycie oraz pomoc w opiece nad dziećmi podczas imprezy.

Urszula Woźniak