Podsumowanie zajęć

MegaMisja – pierwsze kodowanie

Informacja o tym, że zajęcia będą dotyczyć programowania, wywołała wśród dzieci entuzjazm. Od razu chciały przystąpić do pracy. Zapytałam więc, co to jest programowanie? Padły różne odpowiedzi, mniej lub bardziej trafne, ale dwie zacytuję:
1) ,,Programowanie, to coś takiego, że komputer robi to, co chcemy”,
2) ,,Programowanie, to wydawanie poleceń komputerowi”.
Po kilku naprowadzających pytaniach, trafnie zdefiniowały pojęcie programowania oraz podały przykłady urządzeń, dla których się je pisze. Również bez błędów udało im się ułożyć z rozsypanek dwa programy dla swoich wcześniej zaprojektowanych robotów. Na zakończenie zajęć dzieci obejrzały film-słuchowisko pt. „Robot” z książki „Wesoły Ryjek powraca” Wojciecha Widłaka: znajdujący się na stronie internetowej. Podsumowując zajęcia dzieci ustaliły, że programy powinny zawierać proste i zrozumiałe polecenia, instrukcje.

Barbara Sobota