Pierwszaki – ,,Zdrowo i bezpiecznie do szkoły”

W dniu 24 października 2017r klasy: I a i I b z wychowawcami: Iwoną Kościelecką i Małgorzatą Kaszą przybyły do galerii ,,KORONA”. Tam uczniowie uczestniczyli w warsztatach Straży Miejskiej, Policji, Służby Zdrowia i KRUS-u w warsztatach pt. ,,Zdrowo i bezpiecznie do szkoły”. Po powtórzeniu i utrwaleniu zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, a także prawidłowych zachowań w innych sytuacjach, jak np. na placu zabaw , czy podczas nieobecności dorosłych, a także zdrowego odżywiania się i właściwych nawyków zdrowotnych i higienicznych odbył się sprawdzian wiedzy. Reprezentanci każdej klasy odpowiadali na pytania i zdobywali nagrody.

Następnie w kinie dzieci obejrzały film animowany pt. ,,Przygoda z bąbelkami”, opowiadający o bezpiecznym korzystaniu z produktów chemicznych, np. kosmetyków. Na koniec klasy z wychowawcami robili sobie pamiątkowe zdjęcia, które 7 grudnia ukażą się w gazecie ,,Echo Dnia”. Każdy uczestnik spotkania otrzymał upominek. Tak spędzony dzień był przyjemny i pożyteczny.

Małgorzata Kasza