#LekcjaOtwarta z religii w klasach: 4a, 4b i 5a

W dniach 18 i 19 kwietnia 2024 r. (czwartek i piątek), odbyły się
trzy lekcje otwarte z religii, w trzech klasach: 4a, 4b i 5a.
Temat
zajęć otwartych: „Warto czytać PISMO ŚWIĘTE!”.

#LekcjaOtwarta i jej tematyka była zainspirowana trwającym wówczas
XVI Ogólnopolskim Tygodniem Biblijnym (14.04-20.04.2024).

Zajęcie zostały poprowadzone w bardzo atrakcyjny i dynamiczny sposób z aktywnym uczestnictwem uczniów. W lekcjach bardzo dobrze sprawdził się zakupiony sprzęt nagłośnieniowy w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości, który posłużył między innymi do odczytywania fragmentów Biblii w różnych językach (polski, angielski, niemiecki, rosyjski, francuski, włoski).

Uczniowie mogli zobaczyć, dotknąć, otworzyć, przejrzeć, czy przeczytać słowo Boże z różnych wydań Pisma Świętego, także z tłumaczeń w innych w.w. językach.

Ogromne wrażenie na uczniach wszystkich klas, zrobiło 7 obrazów słowa BOŻEGO zawartych w PIŚMIE ŚWIĘTYM, do których zostały przygotowane konkretne siedem przedmiotów.

1. Lampa (119,105) i ogień (Jr 20,9)
  2. Miecz obosieczny (Ef 6, 17b; Hbr 4,12)
  3. Młot (Jr 23,29b)
  4. Woda, deszcz (Iz 55,10-11)
  5. Miód (Ps 119,103;  Ez 3,3)
  6. Ziarno (Łk 8, 11)
  7. Pokarm (Mt 4,4)

Jako podsumowanie zajęć otwartych uczniowie zmierzyli się w teście (Quizizz) o ukazanych, siedmiu obrazach słowa Bożego w Piśmie Świętym. Najlepsi otrzymali jako nagrodę mały, kieszonkowy Nowy Testament z Psalmami.

Na koniec lekcji, chętni uczniowie z każdej klasy mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z wybraną przez siebie Biblią i przedmiotem przedstawiającym jeden z obrazów słowa Bożego.

W lekcjach otwartych wzięli udział przedstawiciele dyrekcji i nauczycieli szkoły.

ks. Konrad Walerczak, nauczyciel religii