MALI MIŁOŚNICY ZWIERZĄT W KLASIE 3A

Bardzo wielu uczniów klasy 3a opiekuje się swoimi pupilami. Nic więc dziwnego, że z wielkim zainteresowaniem obserwowali na żywo pracę pani weterynarz Katarzyny Litworskiej-Kuziel, której pacjentką była kotka Luna,„użyczona” na tę okazję przez panią Michalinę Foremską i jej syna Aleksandra. Żaden z prezentowanych zabiegów (nawet obcinanie pazurków), ani obecność kilkunastu uczniów, nie wzbudziły niezadowolenia u wdzięcznej modelki. Liczna grupa  dzieci z  klasy 3a deklaruje miłość do zwierząt i chęć opiekowania się nimi, a nawet wybranie w przyszłości zawodu lekarza weterynarii. Poczynione obserwacje i bezpośredni kontakt z lekarką, zwierzątkiem oraz narzędziami, które dzieci mogły dotykać, testować, z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.

Dziękuję za możliwość odwiedzenia lecznicy „Vetika” na Bocianku przy ulicy Konopnickiej 5 i wspaniałą lekcję poprowadzoną przez panią doktor oraz pani Michalinie Foremskiej za pomoc w organizacji wyjścia i „dostarczenie” uroczej kotki.

Wychowawca Andrzej Pustuła
Zdjęcia – nauczyciel wspomagający – Martyna Malarczyk