Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

W dniu 2 kwietnia, jak co roku obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Święto zostało ustanowione w 2008r przez przedstawicieli Organizacji Narodów Zjednoczonych. Głównym zadaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z chorobą. Uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się, że osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem i rozumieniem świata oraz relacjami społecznymi. Jest to inne spojrzenie na świat, niż ludzi zdrowych. Uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą osób z autyzmem i wymienili się spostrzeżeniami dotyczącymi dotkniętych chorobą. Dowiedzieli się, że najnowszym symbolem autyzmu jest tęczowy znak nieskończoności, który podkreśla różnorodność spektrum autyzmu.

Organizatorzy:

zespół nauczycieli specjalistów.