Przedstawienie Wielkanocne 2024 w SP nr 1

W Wielką Środę, 27 marca 2024 r., z wielką radością przeżyliśmy w naszej społeczności szkolnej SP nr 1 w Kielcach, w sali gimnastycznej, Przedstawienie Wielkanocne 2024 pt. „W drodze do JEZUSA ZMARTWYCHWSTAŁEGO (cztery kroki)!

W Przedstawieniu, zobaczyliśmy cztery kroki ku prawdziwemu życiu, które otrzymujemy dzięki JEZUSOWI UKRZYŻOWANEMU, ZMARTWYCHWSTAŁEMU i MIŁOSIERNEMU.

Od pierwszego kroku ku prawdzie o BOŻEJ miłości przez drugi krok w trudną prawdę o naszym grzechu, który nie pozwala nam doświadczać miłującego BOGA, odkryliśmy trzeci krok ku dobrej i radosnej prawdzie o JEZUSIE, który przyszedł zbawić, ocalić nas grzeszników umiłowanych przez NIEGO, w którym jest możliwe nowe doświadczenie BOGA, który jest MIŁOŚCIĄ i MIŁOSIERDZIEM! Na koniec zostaliśmy zaproszeni do uczynienia czwartego, osobistego kroku, mianowicie kroku wiary w JEZUSA, zaufania Jego Osobie!

Sceny do poszczególnych kroków poprzedzone były pieśniami uwielbienia, muzyką i tańcem odpowiednim do danej muzyki, czy pieśni.

Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji tak pięknego w formie (dialogi teatralne, pieśni, muzyka, tańce, scenografia) i wymownego w treści Przedstawienia (cztery kroki ku spotkaniu JEZUSA ZMARTWYCHWSTAŁEGO).

Dziękujemy przede wszystkim uczniom z klas 4a, 5b, 7a, 7b, 8b piękne przygotowanie się do Przedstawienia i samo Widowisko artystyczne.

Składamy podziękowania p. Małgorzacie Walczak, opiekunce naszego szkolnego chóru i scholi utworzonej z dzieci z naszej szkoły za zajęcie się stroną muzyczną i wokalną na Przedstawieniu.  Przy tej okazji warto zaznaczyć, że do nagłośnienia sali (mikser, głośniki),  jak i do odegrania poszczególnych ról w Przedstawieniu (mikrofony) oraz do Jego utrwalenia (aparat) korzystaliśmy z zakupionego dla naszej Szkoły sprzętu elektronicznego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Podziękowania  kierujemy także pod adresem p. Marty Więckowskiej i p. Ewy Nowak, które jak zwykle niezawodne, przygotowały bardzo piękną choreografię taneczną do pieśni „Jesteś Królem” dla  najmłodszej i starszej grupy zespołu tanecznego naszej Szkoły (Artystyczne Formy Ruchu).

Podziękowania dla p. Marzeny Kwiecień za pomoc w przygotowaniu bardzo wymownej i symbolicznej dekoracji tła do Przedstawienia.

Dziękujemy p. Piotrowi Surmie za filmik, za zdjęcia i p. Patrykowi Kozieł za fachową pomoc w nagłośnieniu w trakcie Przedstawienia Wielkanocnego.

Dziękujemy Dyrekcji SP nr 1, p. Żanecie Szczepanik i p. Elżbiecie Wójcik, oraz Wszystkim Uczestnikom za wspaniałe udział w naszym Widowisku.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za podjęcie „białego wyzwania”, za przyjście w golowym i białym ubiorze, który bardzo podkreślił świąteczny charakter Przedstawienia Wielkanocnego i całego dnia w szkole

Wierzymy, że Przedstawienie Wielkanocne 2024 przyczyni się do głębszego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

A przy tej okazji, składamy Wszystkim, najserdeczniejsze życzenia wielkanocne:

„Oto JEZUS stoi u drzwi naszego serca, życia, domu i kołaczę. Jeśli ktoś z nas posłyszy Jego głos i drzwi otworzy, ON wejdzie do niego i będzie z nim wieczerzał, a on z NIM.” (por. Ap 3, 20)

„Przyjmijmy z wiarą i miłością, JEZUSA, który PRZYCHODZI, aby nas OCALIĆ!”

Niech JEZUS UKRZYŻOWANY i ZMARTWYCWSTAŁY mile widziany i przyjęty przez nas do naszych serc, domów, rodzin, uczyni święto ze swojej miłości i łaski, na każdy dzień naszego życia!

Nauczyciele religii:

ks. Konrad Walerczak, ks. Dariusz Węgrzyn i s. Faustyna Czajkowska