Szkolny konkurs plastyczny „Kartka Wielkanocna”

Zapraszamy uczniów klas I-VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach do udziału w szkolnym konkursie plastycznym „Kartka Wielkanocna”. Zadaniem uczestników jest wykonanie kartki wielkanocnej z życzeniami w języku angielskim (Happy Easter!) lub z życzeniami w języku niemieckim (Frohe Ostern!).

Karta może być wykonana dowolnie wybraną przez ucznia techniką. Natomiast istotne jest, aby została wykonana na sztywnej kartce (brystol) i w formacie maksymalnie A5.

Ponadto do wykonanej kartki świątecznej przypinamy karteczkę z imieniem i nazwiskiem autora oraz klasą. Napisane życzenia (po angielsku lub niemiecku) również zamieszczamy na dodatkowej kartce, włożonej do środka. Gotowe prace przynosimy w kopertach (mogą być ozdobne, zrobione własnoręcznie).

Prace należy dostarczyć do szkoły do dnia 27.03.2024r. Zostawić można na świetlicy szkolnej albo u nauczycieli j. niemieckiego (A. Dziopa) i angielskiego (Marta Pawlak). Komisja konkursowa dokona oceny prac pod względem staranności wykonania, pomysłowości, estetyki wykonania pracy oraz walorów artystycznych. Rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie zwycięzców nastąpi 4.04.2024r.

Po konkursie wyróżnione karty świąteczne trafią do Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Żeromskiego w Kielcach.

Alina Dziopa

Marta Pawlak