2b poznaje kosmos

W drugim tygodniu marca klasa 2b wybrała się na wycieczkę do Kosmoparku, gdzie uczniowie mogli przenieść się w centrum kosmosu. Pozwoliło im to poczuć się jak zdobywcy wszechświata. Drugoklasiści skorzystali między innymi z takich atrakcji jak: wycieczka po międzynarodowej stacji kosmicznej, zwiedzanie sali plazmowej, wizyta w kosmicznym laboratorium, symulatory kosmiczne, testy przed lotem w kosmos, ważenie się na różnych planetach, możliwość wysłania swojego głosu na inną planetę, komunikację z astronautą z orbity, czy spacer po Jowiszu. Największą popularnością cieszył się żyroskop, czyli urządzenie, na którym astronauci testują się przed lotem. Wiele z tych atrakcji możliwe było dzięki nowoczesnym technologiom, miedzy innymi takim jak gogle vr.
Było to niezapomniane przeżycie, które wprowadziło uczniów w interaktywny świat.

Kinga Kozieł-wychowawca klasy 2b