Dni Patrona Szkoły -podsumowanie

Podczas tegorocznych Dni Patrona społeczność szkolna aktywnie włączyła się w działania upamiętniające działalność i postać Stanisława Staszica.

Kl. 1 b ( wych. Ewa Nowak) klasa wykonała piękne portrety St. Staszica,

w kl. 2a (wych.Iwona Delipacy) wykonano szkice ołówkiem na konkurs,, Najwierniejszy szkic patrona”, który wyłonił zwycięzcę -Ryszarda Sławskiego,

kl. 2c ( wych. A.Siwek) uczniowie wykonali prezentację o patronie szkoły w formie ciekawych gazetek ściennych,

kl. 3 b ( wych.Marta Okopień) cała klasa włączyła się rysując wspaniałe portrety naszego wielkiego Polaka, bardzo dużo rysunków zapełniło przestrzeń przed salą,

kl. 3c (wych. Klaudia Gola) klasa wykazała się niezwykłym zaangażowaniem tworząc lapbooki o życiu i twórczości patrona, z których zarówno twórcy, jak i czytelnicy mogli poznać wiele ciekawostek,

kl. 4c (wych.A.Borowska) klasa wykonała szkice z memami zaprezentowane na wystawce szkolnej, najpiękniejsze prace wzięły też udział w konkursie,, Najwierniejszy szkic patrona”.

Ponadto klasy młodsze i inni zainteresowani uczniowie klas starszych brali udział w warsztatach rysunkowych zakończonych konkursem : ,, Portret Staszica” przeprowadzonym w całości przez               p. Marzenę Kwiecień. Piękne i kolorowe portrety zostały zaprezentowane na wystawce szkolnej,

Klasa 7 a i 7 b (Wych. U.Sodel i Piotr Surma) klasy uczciły Dni Patrona wycieczką edukacyjną do OMPIO na ciekawe warsztaty tematyczne.

Na stronach internetowych szkoły zamieszczono prezentację dotyczącą osiągnięć ,ciekawostek i samej postaci wielkiego patrona szkoły.

Niemal wszystkie klasy starsze pod opieką wychowawców zaprezentowali w swoich salach tematy ukazujące osiągnięcia tego wielkiego Polaka.

Wszystkie prace, rysunki, szkice, lapbooki, portrety przez długi czas ozdabiały korytarze szkolne.

Organizatorzy dziękują wychowawcom, uczniom i wszystkim klasom za zaangażowanie, zapraszamy do obejrzenia pamiątkowej galerii obrazów.

Organizatorzy:

Anna Borowska