Dzień Piżamersa

5 marca uczniowie naszej szkoły spędzili dzień w niecodziennej, przemiłej atmosferze. Powodem tej radości, zadowolenia i uśmiechu na twarzy był zorganizowany przez  Mały i Duży Samorząd Uczniowski Dzień Piżamersa.

Tego dnia większość uczniów, pojawiła się w szkole w piżamach. Na szkolnych korytarzach można było spotkać dzieci w kombinezonach piżamowych. Były pokemony, misie, super bohaterowie i wiele innych postaci z krainy bajek. Dzieci założyły swoje ulubione piżamki i cieplutkie szlafroczki.

Takie wyjątkowe dni i święta oprócz dobrej zabawy mają głębszy przekaz. Jest to czas, w którym solidaryzujemy się z dziećmi ciężko chorymi, dla których piżama to nieodłączna część każdego dnia. Przy okazji uczymy się empatii, a także zwracamy uwagę na zdrowie i profilaktykę zdrowotną.

Opiekunowie Małego i Dużego Samorządu Uczniowskiego