Najmłodsi uczniowie oddają hołd Żołnierzom Niezłomnym

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, na katechezie, poznają niełatwe dzieje Żołnierzy Wyklętych. Trudne wydarzenia historyczne nie zawsze są dla dzieci w pełni zrozumiałe ale nawet pierwszoklasiści wiedzą jak szanować narodowe symbole a od Żołnierzy Niezłomnych uczą się miłości do Ojczyzny, za którą czasem trzeba zapłacić najwyższą cenę.

Przeżywanie w naszej szkole „Tygodnia z Żołnierzami Wyklętymi” pozwala uczniom klas 1-3 na kształtowanie i rozwijanie tożsamości narodowej oraz na odkrywanie autorytetów i wzorców moralnych. Uczniowie klasy 2a wykonali prace plastyczne prezentujące takie nazwiska jak: Witold Pilecki – „Druh” czy Danuta Siedzikówna – „Inka”.

Prace dzieci wykorzystano do przygotowania szkolnej gazetki ściennej na holu pierwszego piętra.

s. Faustyna Monika Czajkowska