Z WIZYTĄ U FLORYSTKI

W tym tygodniu uczniowie klasy I a odwiedzili nasza pobliską kwiaciarnie „Dorota”przy ul. Marszałkowskiej. Dzieci miały okazję zapoznać się z zawodem florystyki. Oglądały różnorodne kwiaty: żywe, sztuczne, cięte i w doniczkach. Pani Dorota zaprezentowała nam m. in. anturium, margaretki, gerbery, goździki, róże, a także dobrze znane nam tulipany i wiele innych kwiatów. Opowiedziała nam w jaki sposób należy zadbać o kwiaty, aby utrzymały się dłużej. Mieliśmy okazje zobaczyć również pomieszczenie, gdzie przygotowywane są bukiety, wiązanki oraz gdzie znajdują się różnego rodzaju ozdoby czy narzędzia potrzebne do pracy w kwiaciarni.
Pani florystka pokazała również dzieciom w jaki sposób kwiaty mogą przybierać różne kolory.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Dorocie za miłe przyjęcie i prezentacje swojego zawodu.

Małgorzata Wojciechowska
wychowawca kl. I