Otwarte drzwi i serca w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 10

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 10 w Kielcach przygotowali szereg niespodzianek dla uczniów naszej szkoły z klasy 3a. Dzieci mogły zapoznać się z tytułami książek dotyczących świętego Jana Pawła II. Następnie zostały zaproszone do stanowisk komputerowych i korzystając z Internetu przeszukiwały katalog księgozbioru.
            Dowiedziały się, że część zbiorów biblioteki jest dostępna tylko na miejscu a pozostałe można wypożyczyć. Aktualnie dostępne książki można zamawiać. Jeśli książka została już wypożyczona można ją zarezerwować i sprawdzić długość kolejki oczekujących na nią osób.
            Kolejną niespodzianką dla dzieci był quiz dotyczący życia i działalności Papieża Polaka urozmaicony kolorowymi zdjęciami.
Jak dobrze spotkać się ponownie w gościnnych, otwartych progach naszej Biblioteki! Cenne wskazówki i wiadomości życzliwych, serdecznych pracowników MBP Filia nr 10 pozostaną na długo w pamięci trzecioklasistów. To wyjątkowe spotkanie wpisuje się w realizację innowacji Jedynkowe pejzaże piórem i pędzlem malowane. Nasze podziękowania składamy na ręce pani kierownik Joanny Nowakowskiej. Dziękujemy i do zobaczenia!

s. Faustyna Monika Czajkowska