Realizujemy innowację – „Jedynkowe pejzaże piórem i pędzlem malowane”

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich, podczas zajęć z religii realizują innowację „Jedynkowe pejzaże piórem i pędzlem malowane”. Celem innowacji jest rozwijanie pasji, zainteresowań uczniów, udział dzieci w życiu kulturalnym szkoły, pogłębienie rozwoju osobistego, społecznego i emocjonalnego. Ma ona zachęcić uczestników do integracji, współpracy, rozwijania talentów, twórczego myślenia.

W ramach innowacji zrealizowano następujące działania: zorganizowanie spotkania z pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 10, warsztaty świąteczne z pracownikiem Świetlicy Środowiskowej 4Kąty, wycieczka do Częstochowy, przygotowanie wystawy „Papieskie kolorowanki”, przygotowanie wystawy „Tajemnice różańca świętego”, szkolne jasełka, spotkanie z kierownikiem świetlicy szkolnej p. Agnieszką Rycombel nt. prawidłowego i bezpiecznego korzystania z pióra do modelowania 3D zakupionego dla szkoły w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Składam serdeczne podziękowania księdzu proboszczowi Parafii Świętego Józefa Robotnika, Dyrekcji Szkoły, kierownikowi świetlicy szkolnej, pracownikom Świetlicy Środowiskowej 4Kąty oraz pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 10 za otwartość, życzliwość i owocną współpracę w ramach realizacji innowacyjnych działań.

s. Faustyna Monika Czajkowska