„Opowieść wigilijna” przygotowana przez klasę IIb

Dnia 20 grudnia klasa IIb zaprezentowała rodzicom i zaproszonym gościom przedstawienie pt. „Opowieść wigilijna”, na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się dużo wcześniej, według scenariusza opracowanego przez wychowawczynię klasy Kingę Kozieł.

Przygotowana dekoracja pomogła wprowadzić wszystkich w świąteczną atmosferę. Spotkanie rozpoczęło się występem Oliwi, starszej siostry ucznia klasy IIb Franka Gębskiego, która zagrała na wiolonczeli kolędę pt. „Wśród nocnej ciszy” w towarzystwie koleżanki Asi, grającej na skrzypcach.

Następnie przenieśliśmy się wszyscy w świat Ebenezera Scroogea, który jest bezduszny, skąpy i samolubny. Całe dnie spędza w swoim kantorze – z nosem w księgach rachunkowych. Dobrych uczynków unika jak ognia, nigdy nie bywa miły i nienawidzi Bożego Narodzenia. Jednak pod wpływem niesamowitych wydarzeń, które następują w pewną wigilijną noc, jego życie całkowicie się zmienia…
Głównego bohatera odwiedzają duchy i aby pomóc Scroogeowi w zmianie postępowania, anioły zatańczyły taniec do piosenki „The Spirit of Christmas Past”.
Historia Ebenezera Sroogea przekonuje, że na zwrot ku dobru i szczęściu nigdy nie jest za późno, że pieniądze szczęścia nie dają i że cuda dzieją się, jeśli otworzy się serce.

Przedstawienie uświetnił również występ Neli Łukaszewskiej z klasy IIb, która wspólnie z dziadkiem wykonała kolędę pt: „Cicha noc”, Pan Paweł-dziadek Neli zagrał na harmonii.
„Kolędę dla nieobecnych” zaśpiewała uczennica klasy IIb Marysia Cedro, którą przy refrenie wspomagał klasowy chór, na pianinie elektrycznym zagrała starsza siostra Marysi – Ania.
Po wspaniałym występie, odbyła się klasowa wigilia, o którą zadbali rodzice. Podczas spotkania nie zabrakło również znalezionych pod choinką miłych prezentów dla dzieci. Ten dzień był naprawdę magiczny i wyjątkowy, a zakończył się na wspólnych rozmowach.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli przy realizacji przedstawienia.

Podczas wydarzenia zostały wykorzystane sprzęty zakupione w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Wychowawca klasy IIb Kinga Kozieł