„Idą Święta, więc piszę …” – Podziękowanie dla SP nr 1

Święta Bożego Narodzenia 2023, coraz bliżej, więc napisaliśmy i my, przedstawiciele naszej Jedynki, listy od młodego serca dla starszego serca.

Podobnie jak i w poprzednim roku, „spisaliśmy się” bardzo dobrze. Powstało 14 pięknych, treściwych w dobry przekaz listów, z intencją umilenia przynajmniej kilku chwil życia, osobom starczym, Pacjentom Hospicjum i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kielcach. I choć trudno komuś przecież przedłużyć życie, to jednak warto tym chwilom, które nam i innym są dane, szczególnie w te Święta Narodzenia Pańskiego 2023, nadać głębszy sens, przez to jak ze sobą rozmawiamy i o czym do siebie piszemy.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy napisali list i tym, którzy pomagali go napisać, a szczególne podziękowania dla dzieci z klasy IV C, które napisały tych listów najwięcej.

Dziękujemy także naszym Wolontariuszkom, które wraz z ich opiekunem przekazali napisane listy do DCW w Kielcach (Wolontariat Hospicyjny).

Jako Szkoła otrzymaliśmy szczególne podziękowanie od Koordynatora DCW w Kielcach, p. Moniki Wilk, za nasz udział w akcji Pól Nadziei „Idą Święta, więc piszę”, przygotowanie świątecznych listów dla Pacjentów Hospicjum im. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach i pamięć o nich.

Szkolne Koło Wolontariatu „Jedynka”,

ks. Konrad Walerczak, p. Agnieszka Rycombel, p. Agnieszka Buczek,