Warsztaty w Miechowie

W dniu 05.12.2023 i 07.12.2023 klasy drugie oraz klasa 3c wraz z nauczycielami wybrały się do Fabryki bombek w Miechowie. Pracownia działa już od kilkunastu lat. Specjalizuje się w produkcji szklanych ozdób choinkowych. Stanowi ciekawą atrakcję dla dzieci w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się procesowi tworzenia szklanych ozdób choinkowych, które przybierały kształty, nie tylko okrągłych bombek, ale również zwierzątek, postaci z bajek, aniołków i Mikołajów. Podczas wizyty można było zobaczyć etapy produkcji takie jak formowanie szkła, srebrzenie, zdobienie bombek. Uczniowie mieli okazję samodzielnie wykonać i ozdobić bombki, a także kupić na miejscu wyjątkowe, szklane ozdoby świąteczne. Była to wyjątkowo interesująca wycieczka.

Iwona Delipacy
Klaudia Gola