„Czym jest elektromobilność?”

W ramach kampanii informacyjno-edukacyjną pod hasłem „Innowacyjne i ekologiczne środki transportu” Miasta Kielce, uczniowie naszej szkoły wykonali prace konkursowe na plakat o tematyce: „Czym jest elektromobilność?”.

Miasto Kielce zawsze wspiera i promuje działania oparte na aktywnej edukacji ekologicznej. Dlatego, też Prezydent Miasta Kielce organizuje Kampanię informacyjno-edukacyjną dotyczącą niskoemisyjnego transportu pod hasłem: „Innowacyjne i ekologiczne środki transportu”

Celem kampanii jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie ochrony środowiska naturalnego oraz innowacyjnych, alternatywnych rozwiązań w zakresie przemieszczania się, a co za tym idzie, przyczyniających się do ochrony klimatu. Ponadto rozwijanie myślenia prospektywnego i kształtowanie odpowiedzialności za stan środowiska i zasobów surowców energetycznych w perspektywie kilkudziesięciu lat.

Kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca niskoemisyjnego transportu pn. „Innowacyjne i Ekologiczne Środki Transportu” jest realizowana dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie dotacji, w kwocie 23 760 zł.

Do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce wpłynęło 28 prac konkursowych wykonanych przez 32 uczestników konkursu (cztery prace konkursowe były wykonane zespołowo).

Komisja konkursowa przyznała miejsca 1-3 oraz 10 wyróżnień specjalnych.

Miejsce I – Miłosz Czechowicz z klasy 5 a

Wyróżnienia specjalne: Davydov Daniiln z klasy 5a, Kaja Białek z klasy 3c, Matylda Śmietańska z klasy 3c.

Serdecznie gratulujemy!!!

Agnieszka Rycombel