Europejski Tydzień Autyzmu

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest w pierwszym tygodniu grudnia. Został ustanowiony przez Parlament Europejski w 1996r. Celem tego tygodnia jest uwrażliwienie ludzi na potrzeby innych i zdobycie wiedzy na temat osób z autyzmem. Nasza szkoła również włączyła się do akcji, solidaryzowała się w ten sposób z osobami dotkniętymi chorobami ze spektrum autyzmu. Uczniowie oglądali prezentacje dotyczące chorych i uświadomili sobie jak często takie osoby są nierozumiane i nieakceptowane przez otoczenie. Dowiedzieli się, że osoby ze spektrum autyzmu maja problemy z odbiorem świata przez zmysły. Zobaczyli, że tworzą oni swój wewnętrzny obraz świata, który się różni od naszego. Zauważyli,że problemem takich ludzi jest budowanie więzi i okazywanie emocji w relacjach z innymi ludźmi. Zdobyli wiedzę na temat funkcjonowania osób z autyzmem.

Organizatorzy:

Zespół nauczycieli specjalistów.