„List do Staruszka” od dzieci i młodzieży z JEDYNKI!

„Idą Święta, więc piszę …”

Idą Święta Bożego Narodzenia 2023, więc i my piszemy (…).

Chcemy coś ważnego napisać do Pacjentów Hospicjum i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kielcach. W ten sposób chcemy pokazać, że pamiętamy o ludziach w każdym wieku, także o ciężko chorych. I choć nie możemy nikomu przedłużyć życia, możemy tym dniom, tych Świętom Narodzenia Pańskiego, które będzie nam i im dane przeżyć, dodać więcej życia, miłości, życzliwości, dobrego, radosnego, pełnego nadziei słowa, w formie małego listu z dobrymi treściami.

Jako społeczność szkolna „Jedynki” zaproszeni jesteśmy przez Wolontariat Hospicyjny Caritas Kielce do podjęcia szlachetnego wyzwania napisania krótkiego listu do osoby chorej i cierpiącej z dobrą treścią od serca.

Tak, więc do pisania ….. od serca do serca!

Co i jak trzeba napisać?

Wszystkie informacje są na plakatach akcji „Idą święta, więc piszę …”.

Termin napisania listu do 13 grudnia lub wcześniej.

Uwaga! Napisane listy dostarczamy do ks. Konrada Walerczaka,
s. Faustyny Czajkowskiej lub p. Agnieszki Rycombel

Dziękujemy z góry z podjęty trud napisania małego listu (listów) osobiście, rodzinnie, grupowo, czy klasowo!

Szkolne Koło Wolontariatu „Jedynka”,

ks. Konrad Walerczak, p. Agnieszka Rycombel, p. Agnieszka Buczek,