Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodzony jest w 180 krajach. Idea wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Przesłanie akcji to: bądźmy życzliwi codziennie, nie tylko od święta. Dzień ten służy promowaniu idei pokoju na świecie. Do akcji przyłączyli się nauczyciele naszej szkoły. Podczas zajęć poruszali temat związany z życzliwością, przeprowadzili pogadanki na temat konieczności okazywania szacunku i korzyści jakie wypływają z miłej i otwartej postawy wobec ludzi. Uczniowie klasy 3b wykonali pracę plastyczną kolorowe buźki. Klasa 4b pisała życzenia, pozdrowienia, podziękowania wybranej osobie. Do akcji przyłączyli się uczniowie starszych klas. Każdy w tym dniu mógł podarować karteczkę z miłym słowem, które znajdowały się na terenie całej szkoły wybranej osobie. Akcja wywołała dużo pozytywnych emocji i dobrych uczynków. Od dawna wiadomo, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym zawsze do nas wraca. Dobre słowa i uczynki wiele nie kosztują, a czynią wiele dobrego. Promują życzliwość, zarażają nią innych. Był to wyjątkowy dzień pełen miłych słów, pozytywnych emocji.

Organizatorzy:

Zespół nauczycieli specjalistów we współpracy z Samorządem Uczniowskim.