Szkolenie Pocztów Sztandarowych

8 listopada w Zespole Szkół nr 3 w Kielcach, odbyło się szkolenie dla pocztów sztandarowych szkół podstawowych z powiatu kieleckiego. Organizatorem szkolenia,
było Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Komenda Kieleckiego Ochotniczego Sztandaru  Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich. Podczas szkolenia omówiona została symbolika
i znaczenie pocztu sztandarowego oraz zasady noszenia i prezentowania sztandaru swojej placówki. W trakcie szkolenia były również prowadzone ćwiczenia praktyczne prezentowane przez chorążego Mariusza Kowalskiego. Uczniowie ćwiczyli podstawowe chwyty sztandaru, wystąpienie, marsz, zwroty, zatrzymanie i zmiany szyku pocztu sztandarowego podczas uroczystości.

Trening praktycznego doskonalenia zasad Ceremoniału Wojskowego pod kierunkiem doświadczonych szkoleniowców, była dla uczniów cennym i wartościowym doświadczeniem. Wiedza i praktyka uzyskana podczas szkolenia pomoże opiekunowi w przygotowaniu Pocztu Sztandarowego do udziału w uroczystościach szkolnych oraz patriotyczno-religijnych.

W szkoleniu wzięli udział uczniowie z klas 7:

1. Iga Chrobot 7a
  2. Lena Król    7a