Laboratoria przyszłości w świetlicy SP1

W listopadzie 2023 roku na zajęciach w świetlicy szkolnej uczniowie budowali, konstruowali i układali różnego rodzaju klocki, zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Zabawa z wykorzystaniem klocków, to jedno z ulubionych zajęć większości dzieci i młodzieży. Pobudza wyobraźnię, spostrzegawczość i rozwija kreatywność. To dziecko staje się architektem świata, który własnoręcznie buduje, każdy klocek może zostać wykorzystany w zupełnie inny sposób. Uczy cierpliwości i osiągania celu małymi kroczkami. Wspiera rozwój manualny dziecka, oraz uczy pracy w grupach.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Agnieszka Rycombel