Spotkanie szkoleniowo-informacyjne – RCW w Kielcach

W środę, 25 października br. w naszej szkole miało miejsce kolejne inspirujące spotkanie szkoleniowo-informacyjne dla naszego Szkolnego Koła Wolontariatu „Jedynka” (dla klas siódmych i ósmych).

Poprowadzili je tym razem p. Barbara i p. Anna, przedstawiciele Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach. Z organizacją RCW w Kielcach jako Społeczność Szkoły i Koło Wolontariatu współpracujemy już od wielu lat. Prowadzący szkolenie zaangażowali naszych Wolontariuszy do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu, poprzez zadawanie konkretnych pytań i nagradzali tych, którzy spieszyli z odpowiedzią, drobnymi upominkami.

Warto było także posłuchać krótkiej historii, świadectwa p. Barbary i p. Anny, jak zaczęła się ich przygoda i pasja z wolontariatem i dlaczego dla wolontariatu zaczęli zawodowo pracować, tworząc liczne międzynarodowe projekty dla wymiany wolontariuszy już dorosłych z różnych krajów. Przedstawicielki RCW w Kielcach szczególnie motywowali młodzież z naszej Szkoły to większej nauki języków obcych, a szczególnie j. angielskiego, który bardzo się przydaje w zagranicznych wymianach wolontariackich.

Nasi Wolontariusze zostali zaproszeni do uczestnictwa w rożnych inicjatywach prowadzonych przez RCW w Kielcach, szczególnie na popołudniowe, otwarte spotkania środowe, na których współtworzy się, czy poszukuje nowych form wolontariatu, wychodząc od potrzeb i uzdolnień przychodzących na takie spotkania.

Jesteśmy wdzięczni Prowadzącym za bardzo budujące spotkanie z naszymi aktywnymi Wolontariuszami.

I dziękujemy szczególnie naszym tak licznym Wolontariuszom i Wolontariuszkom, którzy odkrywają w sobie coraz większą bezinteresowną chęć pomagania innym i pragną się uczyć jak to najlepiej robić.

Szkolne Koło Wolontariatu „Jedynka”,

ks. Konrad Walerczak, p. Agnieszka Rycombel, p. Agnieszka Buczek,