Próbna ewakuacja w naszej szkole

17.10.2023 r. o godzinie 9.50 w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Po sygnale dźwiękowym uczniowie wraz z nauczycielami opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki. Nauczyciele przekazali p. Dyrektor prowadzącej akcję ewakuacyjną informacje dotyczące stanu liczebności klas.

Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Przeprowadzona akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw i była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach.