Spotkanie szkoleniowo-informacyjne – Wolontariat MOPR w Kielcach

We wtorek, 26 września br. w naszej szkole miało miejsce interesujące spotkanie szkoleniowo-informacyjne dla Szkolnego Koła Wolontariatu „Jedynka”, szczególnie dla nowych Wolontariuszy i Wolontariuszek z klas siódmych i starszych z klas ósmych.

Poprowadzili je p. Monika i p. Arkadiusz z Wolontariatu Akcyjnego MOPR w Kielcach, z którą to organizacją miejską jako Szkoła i Koło Wolontariatu współpracujemy już od kilku dobrych lat. Prowadzący jako koordynatorzy wolontariatu sportowego w naszym mieście Kielce, a zarazem czynni wolontariusze z niemałym doświadczeniem wolontariackim, dzielili się z naszym Wolontariuszami świadectwem i zachęcali ich do podejmowania różnych formy wolontariatu w ramach ich organizacji, których w ciągu roku jest naprawdę bardzo wiele, choćby pomoc wolontariacka przy najbliższym już XI biegu 10 kilometrowym ulicami Kielc (XI Kielecka Dycha), czy przy licznych meczach piłki nożnej Korony Kielce.

Nasi Wolontariusze zadawali wiele praktycznych pytań jak można się angażować w przyszłości w taki wolontariat sportowy i na czym, on konkretnie polega.

Dziękujemy Prowadzącym za twórcze spotkanie z naszymi zapalonymi Wolontariuszami i jak samym Wolontariuszom za liczne przybycie i aktywne  uczestnictwo w szkoleniu.

Od samych Koordynatorów Wolontariatu MOPR w Kielcach otrzymaliśmy także jako Szkoła i Szkolne Koło Wolontariatu „Jedynka” specjalne podziękowanie za zaangażowanie w akcje wolontaryjne w całym minionym roku szkolnym.

Szkolne Koło Wolontariatu „Jedynka”,

ks. Konrad Walerczak, p. Agnieszka Rycombel, p. Agnieszka Buczek