Wycieczka uczniów klas młodszych w ramach programu Poznaj Polskę

21 września uczniowie klas drugich oraz klasy 3 c udały się na wycieczkę zorganizowaną w ramach programu Poznaj Polskę. Dzięki dofinansowaniu udało nam się tego dnia zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Nasz pierwszy przystanek miał miejsce w Opatowie, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach „krówkowych” i poznaliśmy tajemnicę produkcji tych przepysznych kultowych słodyczy. Następnie zwiedziliśmy przepiękny kościół – Kolegiatę św. Marcina. Kolejnym punktem na naszej mapie wycieczki był zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Prosto z zamku pojechaliśmy do Kurozwęk, gdzie zobaczyliśmy niezwykle urokliwy pałac. Oczywiście wyjazd do Kurozwęk nie mógłby się obyć bez odwiedzenia Safari Bizon oraz corocznie wykonywanego labiryntu bukowego. Wszyscy nasi uczniowie będą jeszcze długo wspominać naszą wspólną wyprawę zorganizowaną dzięki programowi Poznaj Polskę.

Kinga Kozieł
Iwona Delipacy