Tegoroczna  IX edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbędzie się w dniach od 23 do 30 września 2023 r

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opiera się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem : #BeActive

Europejski Tydzień Sportu to impreza dla wszystkich i to niezależnie od umiejętności. Ważne są  tylko chęci. Pokazujemy, że nie ma złego wieku żeby uprawiać sport oraz że zawsze w różnych formach można kontynuować swoją przygodę ze sportem. To nie musi już być sport wyczynowy, ale ten powszechny.

W dniach od 22 do 29 września na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 prowadzone będą różnego rodzaju wyzwania o tematyce sportowej dla uczniów klas IV – VIII.

Wszystko prowadzone bedzie w formie lekcji „super WF”, pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli wf-u.

Nauczyciele Wychowania Fizycznego