Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 kl. IV-VIII

Dnia 23.06.2023r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 – o godz. 8.00
dla klas IV-VIII.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Pocztu Sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie wszystkich zebranych powitała p. Marta Więckowska.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023 w naszej szkole zaszczycili swoją obecnością:

Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego – Pani Renata Janik

Wiceprezydent Miasta Kielce – Pan Marcin Chłodnicki

Następnie głos zabrała pani dyrektor Żaneta Szczepaniak, która podziękowała wszystkim zaproszonym gościom za działania na rzecz szkoły. W przemówieniu okazała ogromną wdzięczność za to, że uczniowie uczęszczają do szkoły, w której poprawił się komfort codziennego funkcjonowania oraz  bezpieczeństwo i estetyka otoczenia budynku. Uczniowie podziękowali zebranym  gościom śpiewając piosenkę  pod tytułem „Dziękujemy” pod kierownictwem Pani Elżbiety Litwinek.

p. Dyrektor Żaneta Szczepaniak podziękowała uczniom i nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za cały rok pracy. Szczególne podziękowania skierowała też do rodziców.

Z całego serca dziękujemy!

Podczas tej uroczystości obejrzeliśmy dwie projekcje filmów: pierwszy film został przygotowany  przez Panią Agnieszkę Adamczyk. Film przedstawił  nam jaką metamorfozę przeszła Szkoła Podstawowa nr 1 dzięki pozyskanym środkom, a drugi przygotowany przez Pana Patryka Kozieła. Film pokazał nam jak absolwenci wspominają czas spędzony w Szkole Podstawowej nr 1. Po obejrzeniu projekcji odbył się występ artystyczny grupy naszych uczniów z klasy 8b , którzy przygotowali choreografię do utworu „SOLO” BLANKI..

Następnie zostały wręczone nagrody przewidziane w Statucie Szkoły. Wszystkie nagrody i statuetki ufundowała Rada Rodziców.

Najwyższą średnią osiągnęła kl. 4B – 5,23 i otrzymała Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły dla najlepszej klasy – wychowawca

p. U. Sodel

W klasach VIII – Nagrodę Staszicowską otrzymali:

1. Klasa 8a – Kamil Mazur
  2. Klasa 8c – Bartosz Lisowski

Tytuł Ucznia Roku otrzymali uczniowie:

1. Klasa 8a – Kamil Mazur
  2. Klasa 8a – Maciej Kazusek
  3. Klasa 8b – Katarzyna Kołcz
  4. Klasa 8b – Karolina Plech
  5. Klasa 8c -Bartosz Lisowski
  6. Klasa 6a – Julia Graba
  7. Klasa 6b – Franciszek Banasik

Tytuł Sportowiec Roku otrzymali uczniowie:

1. klasa 8c – Adam Walasek
  2. klasa 8c – Franciszek Regucki
  3. klasa 6a – Paweł Hunek
  4. klasa 4b – Aleksander Kowalczyk

Tytuł Talent Artystyczny Roku otrzymały :

1. Klasa 8b – Katarzyna Kołcz
  2. Klasa 8b – Karolina Plech

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie przez wychowawców świadectw uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu oraz nagrody i dyplomy Laureatom konkursów.
Podczas zakończenia roku szkolnego, podziękowania otrzymał przewodniczący Dużego Samorządu Uczniowskiego – Maciej Kazusek z kl. 8a ,sekretarz – Jakub Wujek z kl. 8a i skarbnik – Malwina Religa z kl. 8b.

Podziękowania dostali również wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu „ Jedynka” za pracę i świadome działanie na rzecz innych osób.  Wolontariuszy z klas 8 –  było 60 osób, a z klas 7 – 26 osób.

Podziękowania dla p. Marzeny Kwiecień za pomoc w przygotowaniu dekoracji i p. Darka Stępnia za obsługę techniczną.

Podczas uroczystości  wykorzystano zakupiony sprzęt w ramach Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości (m.in. mikser audio, mikrofony dynamiczne, zestaw nagłośnieniowy, gimbal, aparat Canon, statyw fotograficzny).

Wszystkim uczniom gratulujemy wyników, a ósmoklasistom ukończenia szkoły i życzymy, aby wakacje były okresem radości i wytchnienia.

Całą uroczystość poprowadziła pani Marta Więckowska