Sukces naszych uczniów w konkursie „Flash Historii”

Niezmiernie miło nam poinformować, że uczniowie Gabriela Adler, Katarzyna Kołcz oraz Kamil Mazur zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu „Flash Historii” w kategorii powstanie styczniowe.

Celem konkursu, którego organizatorem jest Rada Dzieci i MłodzieżyRzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki, jest przybliżenie osób, miejsc lub wydarzeń, które odegrały istotną rolę w historii Polski. Uczennice Gabriela Adler i Katarzyna Kołcz jako zespół przygotowały pracę pt.: „Powstanie styczniowe na Karczówce”, natomiast Kamil Mazur opisał historię rotmistrza Teodora Bellardiego, Suwalskiego, Skąpskiego, Kwiecińskiego, którzy zostali pochowaniwraz z 30 nieznanymi powstańcami styczniowymi na cmentarzu Św. Trójcy w Jędrzejowie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Katarzyna Szostak

nauczyciel historii