Muttertag

Uczniowie klas 1A i 3A uczęszczający na zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia z języka niemieckiego prowadzone przy współpracy z Goethe-Institut, w ramach projektu „Deutsch Plus” dowiedzieli się, w jaki sposób i kiedy w Niemczech obchodzi się Muttertag czyli Dzień Matki. Uczniowie szlifowali słownictwo oraz poznali nowe zwroty takie jak: Ich liebe dich, Meine Mama mag…, Alles Gute zum Muttertag, Die Lieblingsfarbe meiner Mama ist …, Das Lieblingsessen meiner Mama ist …, Meine Mama kann… i wiele innych.

Podczas lekcji kulturoznawczej został zrealizowny projekt eTwinning. Wszyscy uczniowie wykonali urocze laurki dla swoich mam, których zdjęcia zostały umieszczone na na TwinSpace – platformie współpracy wykorzystywanej przez szkoły podczas realizacji projektu eTwinning.

Do wykonania kartek dla Mam wykorzystano urządzenie Sizzix Big Shot Plus służące do tworzenia dekoracji na papierze, które zostało zakupione w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

Nauczyciele języka niemieckiego

Katarzyna Sikora – Gorzelańczyk