Wycieczka do ZOO w  Łodzi

W dniu 22.05.2023 klasy drugie i klasa III b wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Łodzi. Na miejscu uczniami zaopiekował się przewodnik, który opowiadał o zwierzętach, mieszkańcach ZOO. Dzieci dowiedziały się o pochodzeniu zwierząt, a także o gatunkach zagrożonych wyginięciem. Uczniowie zwiedzili Orientarium, gdzie można było obserwować mieszkańców ZOO z perspektyw: lądowych oraz podwodnych. Dzieci zobaczyły Akwarium morskie, panował tam półmrok, pozwalający docenić podwodne rafy. Uczniowie oglądali ryby, pochodzące z różnych części świata. Na koniec pobytu dzieci wraz z opiekunami udały się do restauracji McDonalds, gdzie każdy mógł sobie kupić coś dobrego. Wycieczka była udana, uczniowie zdobyli nową wiedzę dotyczącą zwierząt i ryb morskich.

nauczyciele:

A.Pustuła,