Lekcja otwarta w klasie  III c – Jak zorganizować transport?

18.05.2023 odbyła się lekcja otwarta w klasie III c w ramach edukacji wczesnoszkolnej. Temat zajęć brzmiał: „Jak zorganizować transport?”.Lekcja rozpoczęła się przywitaniem uczniów i podaniem celów zaplanowanych na zajęcia. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o rodzajach transportu. Dowiedzieli się jak dzielimy transport, a także jakie występują środki transportu. Pracowali z mapą, na której wskazywali kierunki geograficzne i największe miasta w Polsce. Na lekcji wykorzystano RURKI 3D zakupione w ramach z Laboratorium Przyszłości. Uczniowie podzieleni na grupy konstruowali różnego rodzaju pojazdy takie jak: samochód, samolot, statek, pociąg. Dzieci rozwijały umiejętność współpracy i wzajemnej pomocy. W zajęciach uczestniczyła Pani Dyrektor Żaneta Szczepaniak i nauczyciele z naszej szkoły. Lekcja przebiegła w miłej i  przyjaznej atmosferze.

A. Szcześniak- nauczyciel współorganizujący
K. Gola- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej