Udział Pocztu Sztandarowego Szkoły w obchodach Konstytucji 3-go maja

Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3-go maja rozpoczęły się mszą w Bazylice Katedralnej o godz. 11.00. Następnie wszyscy zgromadzeni Kielczanie udali się do Parku Miejskiego, gdzie przy pomniku Stanisława Staszica rozpoczęto dalsze celebrowanie narodowego święta. Na wysoki maszt wciągnięto Flagę Państwową, zaśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”, po czym do zebranych w pięknych, patriotycznych słowach zwrócił się świętokrzyski wojewoda miasta Kielce. Na koniec mundurowi wykonali Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego. „Legiony to żołnierska nuta…”.

W obchodach Święta Konstytucji 3-go maja wzięła udział delegacja Pocztu Sztandarowego Szkoły w składzie: Aleksandra Gałecka, Karolina Plech, Jakub Wujek.

Paulina Kondracka