Laboratoria Przyszłości w świetlicy SP1

W kwietniu 2023 roku w świetlicy szkolnej odbywały się zajęcia, z wykorzystaniem różnego rodzaju klocków, zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Co daje budowanie z klocków?

Zabawa klockami wpływa pozytywnie na rozwijanie sprawności umysłowej. Najmłodsze dzieci uczą się kolorów i kształtów, nieco starsze – liczenia i przeliczania, a jeszcze starsze – zasad prawidłowego łączenia elementów (takiego, który pozwoli na uzyskanie konkretnych, zaplanowanych rezultatów).

Czy klocki rozwijają?

Zabawa klockami rozwija zręczność i koordynację wzrokowo-ruchową.

Czego uczy budowanie z klocków?

Układanie klocków pobudza kreatywność i wyobraźnię. Dziecko może wymyślać swoje własne budowle i tworzyć nawet bardzo skomplikowane konstrukcje. Budując według określonego wzoru, uczy się z kolei cierpliwości, trenuje koncentrację i rozwiązuje problemy, a także rozwija wyobraźnię przestrzenną.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Agnieszka Rycombel