Zakodowane symbole narodowe w klasie 1 a

Polskę można poznawać na wiele sposobów. Jedni wybierają podróże, drudzy sięgają do literatury, a inni poznają Polskę jednocześnie ucząc się kodowania, tak jak to odbyło się na lekcjach edukacyjnych w klasie 1A. Na małym formacie zadaniem uczniów było rozkodować legendę według której musieli pokolorować odpowiednie kwadraty na odpowiedni kolor – wynikiem była biało –czerwona flaga i kontury Polski. Duży format  natomiast wymagał ułożenia odpowiednio czerwonych i białych  papierowych karteczek zgodnie z legendą-wynikiem było Godło Polski.

Mierząc się z małym i dużym formatem zakodowanych prac udowodnili, że w pełni rozumieją elementarne podstawy kodowania.

Uczniowie uczestnicząc w takiej formie zajęć doskonalili umiejętności matematyczne, ćwiczyli zapamiętanie i identyfikację symboli narodowych, co przekłada się modelowanie ich postawy patriotycznej.

Iwona Delipacy – Wychowawca klasy 1A