Udział Pocztu Sztandarowego Szkoły w obchodach „Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej”

Dnia 2 maja 2023 r. o godz. 12.00 na Rynku przed Urzędem miasta Kielce odbyły się obchody z okazji „Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej”. Udział w obchodach „Święta Flagi” wzięła także delegacja Pocztu Sztandarowego Szkoły w składzie: Aleksandra Gałecka, Maciej Kazuseki Karolina Plech.

Uroczystość zgromadziła przedstawicieli władz miasta i powiatu, organizacji kombatanckich, stowarzyszeń, związków i organizacji pozarządowychoraz mieszkańców Kielc.Przemówienie okolicznościowe wygłosił Wojewoda Świętokrzyski pan Zbigniew Koniusz. W czasie uroczystości poczet flagowy wywiesił na maszcie flagę narodową i odśpiewano hymn państwowy. Obchody „Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej” uświetniłpokaz musztry paradnej w wykonaniu kompanii reprezentacyjnej Technikum Zawodowego im. Żołnierzy Sił Pokojowych ONZ Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Uroczystość zakończyła się wręczeniem nagród laureatom  XII Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych, w którym nasza uczennica Karolina Plech w konkursiewiedzy na temat polskich symboli narodowychzdobyła I miejsce.

Celem uroczystości było przybliżenie znaczenia „Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej”, kształtowanie postaw patriotycznych, poszerzenie zainteresowań problematyką patriotyzmu – bycia patriotą.

Opiekunowie:

Marta Więckowska