,,NASZA DROGA DO CZYSTEGO ŚRODOWISKA”

Kolejne (piąte  )zadanie polegało na organizacji  obchodów ,, DNI ZIEMI”

Nikt nie powinien potrzebować  specjalnego dnia, aby uczcić  naszą  starą , wspaniałą  planetę  Ziemię. Ale mimo wszystko dobrze jest mieć  taki dzień, aby poświecić jej chwilę i zastanowić  się, jak pozostawić ją w czystości dla przyszłych pokoleń i jak powstrzymać jej degradację. Ten szczególny dzień jest odpowiednikiem obchodów Dnia Matki, ale w tym przypadku jest to,, Dzień Matki Ziemi”, który przypada 22 kwietnia każdego roku. A czy jest lepszy sposób na celebrowanie tego dnia niż w towarzystwie kredek i akwareli? To jeden z najlepszych sposobów na przekazanie tego ważnego przestania, że należy dbać o Ziemie, zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Z okazji,, Dnia Ziemi” uczniowie klas trzecich przyszli do szkoły ubrani na zielono, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych , śpiewali piękną piosenkę pt. ,,W lesie” Jolanty Kucharczyk   oraz utworzyli zbiór wyjątkowych kolorowanek dotyczących w/w Święta.

Koordynator:
Iwona Kościelecka- nauczyciel EW