Dzień Ziemi w świetlicy SP1

Uczniowie najmłodszych klas uczęszczający na świetlicę szkolną 21 kwietnia 2023r. obchodzili Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców naszej planety. Organizatorzy tego święta chcą uświadomić wszystkim, jak ważna jest jej ochrona i działania związane z troską o życie na Ziemi zarówno ludzi, roślin i zwierząt.

Przed tym ważnym dniem dzieci zarówno w świetlicy szkolnej jak i w klasach na zajęciach obejrzeli kilka prezentacji multimedialnych oraz ciekawych filmów edukacyjnych, uczyli się zachowań proekologicznych i segregacji śmieci jaka obowiązuje w szkole.

W piątek uczniowie klas 1b i 1c wyszli na teren szkoły aby obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie na wiosnę, pozbierać porzucone śmieci i posadzić kwiaty.

Myślę, że to wyjście sprawiło dzieciom dużo przyjemności i satysfakcji z wykonanych prac, a przy okazji dobrze się bawili.

Organizatorzy: Agnieszka Rycombel i Agnieszka Buczek
we współpracy z wychowawcami klas 1b i 1c:
p.Kinga Kozieł i p.Agnieszka Siwek