Klasa 2A w Pracowni Ceramiczno-Plastycznej w Strawczynku

17 kwietnia uczniowie klasy 2A brali udział w zajęciach praktycznych w Pracowni Ceramiczno-Plastycznej w Strawczynku, będącej oddziałem SAMORZĄDOWEGO CENTRUM KULTURY, SPORTU I CZYTELNICTWA W STRAWCZYNIE.

Dzieci miały okazję odkrywania swoich talentów i możliwość wykonania ozdobnego elementu, tzw. bibelotu, który można wykorzystać na własne potrzeby lub ofiarować go komuś bliskiemu. W trakcie zajęć poznały procesy: wyrabiania, modelowania, wycinania, łączenia i wypalania gliny w specjalnym piecu. To nie koniec – czeka ich jeszcze dekorowanie wykonanych ozdób. Takie lekcje to okazja do wspaniałej zabawy, a nauka z nich płynąca z pewnością „nie pójdzie w las”.

Wychowawca dziękuje rodzicom zaangażowanym w przygotowanie i pomoc w organizacji wycieczki oraz zdjęcia.

Andrzej Pustuła