Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spectrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski. Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. W naszej szkole obchody zainicjowali uczniowie młodszych klas. Na zajęciach uczniowie klasy 3c obejrzeli film edukacyjny „Autyzm”. Dzieci uświadomiły sobie, że osoby ze spektrum autyzmu, chociaż wyglądają zupełnie zwyczajnie, to odbierają świat zupełnie inaczej niż większość z nas. Uczniowie dowiedzieli się z jakimi problemami spotykają się osoby z autyzmem.

B. Smagór
M. Wojciechowska