XII Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych

Nasza młodzież z Pocztu Sztandarowego : Karolina Plech, Aleksandra Gałecka i Maciej Kazusek wzięli udział w XII Międzyszkolnym Turnieju Pocztów Sztandarowych, który przebiega w dwóch etapach.
Pierwszy etap – konkurs wiedzy o polskich symbolach narodowych i symbolach szkolnych odbył się31 marca 2023 r. w siedzibie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.
Organizatorem tego konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 7 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Kielcach we współpracy z Kieleckim Ochotniczym Szwadronem Kawalerii oraz Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach. Dziewiątej edycji Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych patronują: Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewoda Świętokrzyski, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Starosta Kielecki oraz Prezydent Miasta Kielce.
Nadrzędnym celem Turnieju jest wzmocnienie patriotycznego procesu wychowywania młodzieży szkolnej w poszanowaniu i miłości do polskich symboli narodowych, historii i tradycji, a także wpisanie najmłodszego święta państwowego Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w obowiązkowy kanon szkolnych uroczystości.

Nasza uczennica Karolina Plech zajęła w tym konkursie 1 miejsce !!!

Serdecznie gratulujemy!!!

Opiekunowie: