Warsztaty 4a z architektury w Muzeum Zabawy i Zabawek oraz ,,Chodź na słówko” w Teatrzyku ,,Kubuś”

Klasa 4a wraz z wychowawcą odwiedziła Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. Dzieci obejrzały wystawę z dużym zainteresowaniem. Największą przyjemność sprawiła im możliwość pobawienia się niektórymi eksponatami. Uczniowie wzięli też udział w warsztatach pt. ,,Przyjazne miasto”. Udało im się wspólnie na makiecie stworzyć kompleksy zabudowy miejskiej wraz z elementami infrastruktury grzewczej Ważnym aspektem zajęć było poszerzenie wiadomości na temat emisji zanieczyszczeń oraz ochrony środowiska. Miały możliwość rozwijania kompetencji, takich jak: kreatywność i innowacyjność, kształtowały postawę otwartą wobec świata i innych ludzi, aktywności w życiu społecznym oraz odpowiedzialność za zbiorowość. Dzieci rewelacyjnie ze sobą współpracowały.

Następnie klasa wybrała się do Teatrzyku ,,Kubuś” na spektakl ,,Chodź na słówko” . W ten sposób uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Dzieci mogły sobie uświadomić, jak ważne jest posługiwanie się poprawnym językiem polskim, którego nie kaleczą brzydkie słowa i kolokwializmy.

Wychowawca- Dorota Broniś