Spotkanie klas bilardowych z Mistrzami Świata w Bilard

W piątek 17 marca 2023 roku Szkołę Podstawową nr 1 w Kielcach odwiedzili wyjątkowi goście – pan Karol Skowerski, zwycięzca World Pool Master 2012 oraz pani Katarzyna Wesołowska, Mistrzyni Europy. Uczniowie klas bilardowych powitali gości gromkimi brawami, a następnie młodzi sportowcy zaczęli zadawać pytania doświadczonym bilardzistom dotyczące początków ich gry w bilard, i sukcesów.

Nie skończyło się tylko na teorii. Nasi goście zaprezentowali uczniom parę ważnych trików oraz zorganizowali kilka krótkich i z pozoru łatwych ćwiczeń, które okazały się nie lada wyzwaniem dla wielu uczniów. Próbowało niemało osób, jednak to dzięki podpowiedziom i wskazówkom doświadczonych Mistrzów udało się wykonać zadania. Zwycięzcy zostali nagrodzeni gadżetami z elementami bilarda. Na zakończenie klasy bilardowe wspólnie zaśpiewały piosenkę pt. „Bilard to styl życia”, a w geście podziękowania uczniowie wręczyli sportowcom spersonalizowane plakaty przygotowane przez uczniów klasy 3c.

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

Wychowawcy klas bilardowych i nauczyciele gry w bilard