XXXI Tydzień Kultury Języka w świetlicy SP1

,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – motto autorstwa naszej noblistki Wisławy Szymborskiej przyświecało tegorocznym dniom XXXI Tygodnia Kultury Języka.

,,Zaczytana świetlica” z młodszymi uczniami przystąpiła w tych dniach do głośnej recytacji ulubionych i zabawnych wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Każdy z uczniów chciał zaprezentować się w jak najlepszej interpretacji słownej: „Rzepki”, „Samochwały”, „Ptasiego radia”, „Lokomotywy” i innych znanych strof. Do każdego wiersza uczniowie bardzo chętnie dołączyli zabawy dramowe pokazując ruchem treści czytanych wierszyków.

Umiejętność doskonałego posługiwania się pięknym językiem literackim ojczystego kraju jest jednym z ośmiu kluczowych kompetencji ucznia. A zabawa z czytaniem jest naprawdę fajna.

Anna Borowska